SOLUTIONS ARCHITECT

Popis pozice

Poznat klienta a chápat jeho požadavky v kontextu je pro nás základ. Jsme tu od toho, abychom byli klientovi partnerem a navrhli pro něj taková řešení, která mu umožní dosáhnout jeho business cílů nejrychlejší a nejefektivnější cestou.

O ACTUM BA/SA týmu

BA/SA (Business Analysts and Solutions Architects) tým v Actum v současné době reprezentuje osm architektů, s celou řadou zajímavých projektových a profesních zkušeností, nevyjímaje projekty s 10 000+ člověkohodinami, 1 000 000+ uživatelů, desítkami tisíc registrací nových účtů měsíčně a napříč několika kontinenty.

Solutions Architect v Actumu je člověk, který:

  • Chápe business koncepty klienta
  • Konzultuje s klientem jak a které technologie vybrat a korektně implementovat za účelem splnění jeho business cílů
  • Konzultuje s klientem ekonomický smysl implementace
  • Rozumí technologii a návrhu architektur
  • Je schopen navrhnout konkrétní řešení pro potřeby a business cíle klienta
  • Pomáhá klientovi při tvorbě a implementaci řešení
  • Spolupracuje s Actum Delivery týmem na společné konstrukci řešení

Zajímá-li Vás tato pozice, přečtěte si, co Solutions Architect musí mít v základu:

  • Perfektní komunikační a prezentační dovednosti v CZ a EN
  • Schopnost dekompozice komplexních problémů a jejich analýzy (requirements, use cases)
  • Schopnost kvalifikovaných návrhů řešení (funkcionality, procesy, infrastruktura)
  • Týmového ducha při spolupráci s ostatními členy týmu
  • Velmi dobrý přehled o technologiích a trendech ve světě webu, e-commerce a digitalu
  • Silný drive v sebe-zlepšování a učení se nového a sdílení znalostí s ostatními
  • Přesnost, spolehlivost a konzistentnost
  • Alespoň základní znalost procesu vývoje webových řešení

Pro tuto pozici je výhodou

  • Komunikační dovednost v DE
  • Ovládání modelovacího software Enterprise Architect
  • Znalost procesu vývoje webových řešení
  • Znalost UML (Features, Use Cases, Requirements, Deployment Diagrams)
  • Znalost jedné nebo více z platforem Sitecore, Kentico, Telligent
  • Znalost jedné nebo více z technologií Solr, MongoDB, Microsoft SQL Server, IIS, .NET stackZkušenosti distribuovanými systémy
  • Zkušenosti s Microsoft Azure cloud (případně Amazon cloud)

Povinné

Životopis nebo portfolio (podporované formáty .doc, .pdf, max. 2 MB)

    "Technologický nadšenec s titulem Sitecore MVP. Jeho mantrou je dostat ze všeho maximum. Stejně jako ze své naleštěné Vespy, na kterou je jako správný Ital patřičně hrdý.  Společně se svým týmem rozjíždí návrhy a konzultace digitálních systémů plně podporujících business a své pracovní nasazení drží vždy ve vysokých otáčkách."

    Gianluca Turturro | Lead Solutions Architect LinkedIn

    "5 z 5 Solution Architectů doporučuje Actum! Jsme jeden velký fantastický tým, ve kterém pracují lidé z celého světa, vzájemně se zde obohacujeme jak pracovně, tak i kulturně. Všichni jsme tu velmi otevření každé nové příležitosti a velmi schopní se rychle přizpůsobit specifickým potřebám každého klienta. Máme tady opravdu velký prostor pro osobní rozvoj. Máme boží kavárnu se zdravými jídly, které nás udržují v psychické i fyzické pohodě. A navíc - celý ACTUM byl odborně vyškolen na Krav Magu, přijďte se přesvědčit na vlastní kůži! "

    Pavlína Polanská | Solutions Architect

    "Jsme pro-zákaznicky orientovaná firma a společnými silami vždycky nalezneme optimální řešení. Přestože jsme všichni pracovně velmi vytížení, vždy si najdeme čas, abychom si popovídali o svých projektech a aktivitách, a vzájemně se obohatili o nové zkušenosti. Nečekejte zde žádné byrokratické procesy jako v korporátech. Návrhy na změny jsou zde vždy vítány. Každý má možnost podílet se na rozvoji svého oddělení. A navíc - v Actumu máme široké spektrum netradičních zaměstnaneckých benefitů, máme skvělou relax zónu a nyní se těšíme, až se dostaví nové byty ve V-Tower."

    Miroslav Malina | Solutions Architect