GetReady

ACTUM get ready

Co až lednice budou nakupovat samy? Jak na to budou reagovat supermarkety? A jak výrobci obalů? Co, když budou lednice sbírat data o vašem stravování, které využije například zdravotní pojišťovna nebo lékař, jenž stanoví preventivní léčbu?

Co až budou auta zcela autonomní? Budou lidé během jízdy surfovat po internetu, konzumovat zábavu nebo spát? Začne se více řešit výkon procesoru než motoru? Stane se parkování, tankování a servis plně automatizované?

Co až budou všechny žárovky připojené na wifi? Řeknou vám, kdy je potřeba je vyměnit a optimalizují vytápěcí systém domácnosti? Jak se přizpůsobí dodavatelé energií, výrobci elektroniky nebo designová studia?

Nové technologie mění očekávání a chování zákazníků, což má dopad na všechna odvětví. ACTUM vám pomůže vytvořit digitální strategii a navrhne technologickou platformu pro personalizovaný a konzistentní zákaznický zážitek na všech zařízeních jako jsou počítač, mobil, hodinky, televize, ale také automobil nebo virtuální realita. Pomůžeme vám přizpůsobit firemní web, e-shop, mobilní aplikace, e-mailing, call centrum, sociální sítě nebo místo prodeje. Zvládněte digitální transformaci a připravte svou společnost na digitální svět.

ACTUM story

ACTUM byl založen v roce 1996 ve sklepě, jako většina technologických společností. Po prvních váháních, zda se věnovat internetu, jsme se nakonec pustili do tvorby webových stránek, abychom se později zaměřili na komplexní digitální zákaznický zážitek a digitální transformaci.

Během následujících let jsme získali klienty v Česku, Německu, Rakousku, Švýcarsku, Švédsku, Nizozemí, Francii, Velké Británii a USA. Navrhujeme a realizujeme rozsáhlá technologická řešení jako jsou eCommerce, webové prezentace, servisní online portály, intranet nebo mobilní aplikace včetně integrací na back-end systémy klienta a třetích stran.  

V posledních letech se čím dál více věnujeme poradenství s digitální transformací našich klientů. Díky naší vývojářské kompetenci dokážeme digitální transformaci nejen nadesignovat, ale také zrealizovat. 

Hlavní sídlo společnosti je v Praze, kde pracuje 160 zaměstnanců a každý měsíc přibývá 12 nových. V roce 2016 jsme otevřeli německou pobočku v Düsseldorfu. V současnosti pracujeme na otevření dalších kanceláří v Německu a Holandsku a připravujeme vstup do UK a USA.

Společnost v roce 2016 zaznamenala nárůst obratu o 43 % na 8 milionů EUR. V růstu dvojciferným číslem pokračujeme i v roce 2017, kdy očekáváme obrat 13,3 milionů EUR.

Naši lidé

ACTUM je česká společnost, ale čtvrtina našich zaměstnanců jsou cizinci z celého světa. Angličtina se tak postupně stává jazykem i pro interní komunikaci a doplňuje tak češtinu a němčinu. 

Investujeme do vzdělávání a rozvoje týmů. Máme dva interní učitele angličtiny, pořádáme ACTUM Academy, organizujeme programátorskou školku, spolupracujeme s neziskovými organizacemi jako jsou CzechITas, účastníme se konferencí po celém světě a podporujeme získávání certifikací různého druhu. 

Na různé pozice hledáme jak zkušené experty, tak talentované juniory.


Technologie

ACTUM je implementační partner CXM platforem Sitecore, Kentico a Hippo, které i Gartner považuje za leadra (Sitecore), challengera (Kentico) a visionary (Hippo).

Dále jsme partnery Microsoft, Telligent Community, IBM Marketing Cloud, React Native, React, Redux, Angular a dalších.  

Na základě potřeb klienta navrhneme vhodnou technologickou platformu tak, aby investice do vývoje byla efektivní a splnila byznysové zadání. 
Projekty

Realizujeme středně velké a rozsáhlé projekty pro klienty v Česku, Německu, Holandsku, UK a v USA. 

Mezi našimi realizacemi jsme vybrali tři projekty, které se řadí ke špičce a odlišují se rozsahem.

Raiffeisen LEASING
finalista Kentico Site of the Year 2016

METRO Cash & Carry
Sitecore Site of the Year 2015

Wüstenrot
finalista Kentico Site of the Year 2015 Život v ACTUM


Více na Instagramu

Sesterské společnosti

ACTUM+

Co, když budete chtít zvýšit výkon vaší digitální platformy a využít všechny možnosti, které vám nejnovější technologie poskytují?

Společnost ACTUM+ vám pomůže adoptovat technologii, nastaví procesy, zajistí outsourcing obsluhy nebo vyškolí vaše zaměstnance tak, abyste dosáhli svých byznysových cílů. 

Náš Consulting team vás provede digitální transformací pomocí proprietarního nástroje CX Maturity Model for Digital Transformation.

ACTUMx

Co, když budete potřebovat do vlastního týmu vývojáře, Software a Solution architekty, databázové nebo jiné specialisty?

Společnost ACTUMx poskytuje našim klientům outsourcing IT odborníků "Body Shop".

Dlouhodobě se na trhu potkáváme s IT odborníky, kteří mají různorodé znalosti a kompetence. V databázi máme jednotlivce i celé týmy, kteří jsou připraveni pracovat na vašich projektech v Česku, Německu nebo kdekoliv je potřebujete. 

ACTUM IoT

Co když čím dál více zařízení připojených na internet bude poskytovat data v reálném čase a z reálného světa, která můžete využít pro vaše podnikání?

ACTUM IoT vám pomůže vymyslet jak propojit IoT s vašim podnikáním a obohatit tak vaši digitální platformu. 

Zajistíme vám výzkum, návrh řešení včetně technologií, ověříme proveditelnost a pomůžeme uvést do produkce.